Nieznane marki butów: GANT

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Jeśli ktokolwiek z nas słyszał kiedyś o marce Gant, z pewnością kojarzy ją z koszulami, nie zaś z obuwiem. Faktycznie koszule to flagowy produkt tej firmy, jednak od pewnego czasu projektowane są przez nich również ciekawe modele butów. W cyklu „Nieznane marki obuwnicze” poznamy dziś historię pewnego ukraińskiego uchodźcy i jego wciąż rozwijającej się kariery!

GANT(macher) i jego początki

Założycielem wciąż niedostatecznie znanego brandu był Bernard Gantmacher. Był Żydem, który w 1914 roku przyjechał z Ukrainy do Nowego Jorku. Rozpoczął pracę dla pewnej fabryki koszul, ale jednocześnie kształcił się w zawodzie farmaceuty. Jego spokojne życie zakłóciła I wojna światowa, podczas której został powołany do armii. Po powrocie z frontu ponownie podjął się pracy nad koszulami, tym razem dla własnej firmy, którą założył wspólnie ze swoim kolegą Morrisem Shapiro. Siedziba firmy znajdowała się w New Heaven w stanie Connecticut i tam znajduje się do dziś. Od tamtego czasu wiele jednak się zmieniło. Gantmacher był żonaty i miał dwóch synów, którzy gdy tylko skończyli studia, namawiali ojca, by zaczął tworzyć ubrania na własne nazwisko. Rodzinny plan doszedł do skutku w 1949 roku. Wtedy po raz pierwszy pojawiła się nazwa GANT, którą już w kilka lat po założeniu przejęli synowie, ponieważ ich ojciec Bernard zmarł w 1955 roku.

Koszule to nie wszystko

Na początku bracia Gantmacher podtrzymywali spuściznę ojca, tworząc wyjątkowe, męskie koszule. To właśnie z nich marka zasłynęła w latach sześćdziesiątych. Szybko jednak okazało się, że chcieliby sięgnąć po więcej. Dlatego w 1971 roku pod szyldem Ganta ukazała się pierwsza linia ubrań sportowych. Niedługo po tym wydarzeniu marka przeszła w ręce Szwedów, którzy poszerzyli jej działalność o kilka nowych produktów, w tym między innymi obuwie. Dziś sklepy firmy znajdują się w 563 miejscach na całym świecie.

woman_10_gant_footwear_583_16x9

Jakie są ich buty?

Zarówno w linii damskiej, jak i męskiej GANT stawia na komfort, wygodę i styl. Oferta ich obuwia jest niezwykle zróżnicowana. Możemy wybierać pomiędzy sportowymi sneakersami, eleganckimi butami wizytowymi a trochę mniej oficjalnymi botkami czy sandałami. Marka podkreśla, że tworzy szeroką gamę modeli, by każdy znalazł tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy w ich butach zamierza przemierzać miasto, czy też górskie szlaki. Ich buty są niezwykle porządnie wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Stawiają na miękki oraz naturalne skóry, które zapewniają komfort noszenia przez cały dzień. Design GANTA nie należy do najbardziej wyszukanych, ale śmiało można przyznać, że to uniwersalna klasyka w najlepszym wydaniu.

Ponadczasowe modele butów wykonane z pieczołowitością i dbałością o szczegóły to ich znak rozpoznawczy. GANT nie należy do czołówki najbardziej znanych marek obuwniczych, ale warto zwrócić uwagę na jego wyczucie stylu i komfortu, które oferuje swoim klientom!

źródła zdjęć: http://www.gant.com/mens-shoes/, http://www.gant.com/womens-shoes/

Nieznane marki butów: GANT
1 (20%) 1 vote

Podeślij znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sneaker boots idealne na zimę

Wielkimi krokami zbliża się zima. Wizja mrocznych poranków, niskich temperatur i opadów deszczu ze śniegiem nie napawa optymizmem. Tym bardziej

Zamknij