Jakie buty do samochodu?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Niezależnie od tego, jak nosisz się na co dzień, czy jesteś fanką szpilek, czy też uwielbiasz wygodne japonki, przy prowadzeniu samochodu zdecydowanie warto postawić na buty, które zapewnią ci przede wszystkim bezpieczeństwo. Jakie obuwie wybrać, by prowadzić pewnie i bez niechcianych wpadek? Oto kilka porad dotyczących tego, jakie buty zakładać do samochodu.

Szpilki, klapki, wsuwane buty – potencjalne niebezpieczeństwo

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, jakich butów wystrzegać się do prowadzenia samochodu. Wystarczy choć raz spróbować jeździć samochodem w wysokich szpilkach, by spostrzec, że nie należy to do najbardziej komfortowych czynności. Buty na obcasie mogą też bardzo niszczyć się w trakcie naciskania pedałów. Dlatego, jeśli zależy ci na ulubionych czółenkach, lepiej nie zakładaj ich, gdy masz zamiar prowadzić samochód lub po prostu zabierz je ze sobą jako buty na zmianę. Niezbyt bezpieczne są również wszelkiego rodzaju buty, które mogą łatwo spaść nam ze stóp. Wystrzegajmy się więc klapek, japonek czy wsuwanych butów, które nie są odpowiednio dopasowane do rozmiaru i kształtu naszej stopy. Jeśli baleriny spadają ci w trakcie chodzenia, prawdopodobnie nie zdadzą egzaminu w samochodzie! Warto pamiętać o tym, że takie zgubienie buta w trakcie jazdy może wywołać nie tylko dyskomfort, ale też przede wszystkim niebezpieczeństwo dla nas i innych uczestników ruchu.

Jakie buty do samochodu?

Ustaliliśmy już, że najlepsze do jazdy samochodem będą buty, które naprawdę dobrze trzymają się stopy. Świetnie sprawdzą się zatem wszelkiego rodzaju sznurowane buty, na przykład sneakery czy oksfordy. Jednak, gdy je wybieramy, musimy pamiętać o kilku innych aspektach. Obuwie do jazdy powinno przede wszystkim zapewniać nam stuprocentowe poczucie kontrolowania sytuacji. Prowadzenie samochodu to ogromna odpowiedzialność, dlatego ze względu na swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, musimy mieć pewność, że panujemy nad sytuacją, czyli nad naszym pojazdem w stu procentach. Aby tak się stało potrzebujemy buty na płaskich podeszwach, które możemy swobodnie ugiąć w miejscu śródstopia. Podeszwa powinna więc być elastyczna i cienka na tyle, byśmy czuli pedały pod stopami. Najlepiej sprawdzą się zatem wszelkiego rodzaju tenisówki, trampki oraz sneakersy, ale także sznurowane półbuty czy trzewiki.

Dobrze dobrane buty do jazdy samochodem są podstawą w bezpiecznym, komfortowym prowadzeniu auta. Zadbaj o to, by obuwie dobrze trzymało stopę i dawało pełną swobodę ruchu stopy.

Rate this post

Podeślij znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od buntowników po gwiazdy – creepersy pod lupą

Buty, które wzbudzają dość skrajne emocje i w ostatnich sezonach znów wróciły do świata mody. Creepersy były wykorzystywane przez brytyjskich

Zamknij