Jak pozbyć się zarysowania na butach?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0

Nie ma nic gorszego, jak kilka dni po zakupie wymarzonych butów zauważyć powstałe na nich rysy. Nawet te słabo widoczne potrafią zepsuć estetykę buta. I choć jedyne co masz wtedy ochotę zrobić to wyrzucenie ich do kosza, nie wpadaj niepotrzebnie w panikę. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają na skuteczne usunięcie zarysowań. Twoje buty będą wyglądać jak nowe!

Skąd się biorą rysy?

Najczęściej powstają one w wyniku ocierania się o siebie butów. Pojawiają się również wtedy, kiedy ktoś nadepnie nam na stopę bądź też w wyniku otarć o kamienie czy krawężniki. Zarysowane miejsca mogą być również następstwem zginania się materiału. Czy można zapobiegać ich powstawaniu? Chyba jedynie chowając buty do szafy, ponieważ zarysowania są naturalnym następstwem chodzenia w obuwiu.

Zarysowanie butów to normalna rzecz, przed którą nie da się obronić. Dzięki naszym radom dowiesz się, jak sobie z nimi skutecznie poradzić. fot. realsimple.com

Kosmetyczka dla twoich butów

Tak jak wyposażenie kosmetyczki poprawia kobiecy wygląd, tak i tutaj musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które pomogą Ci w walce z rysami. W pierwszej kolejności przygotuj ścierkę i bawełnianą szmatkę. Zwróć uwagę na to, aby były czyste, ponieważ w przeciwnym razie tylko pogorszysz sytuację. Idealnie, jeśli będą w jasnych kolorach – na pewno znajdziesz takie w domu. Udając się do sklepu, na liście zakupów umieść:

  • pastę do butów
  • środek do konserwacji butów
  • specjalny preparat do skóry
  • taśmę o właściwościach maskujących.

Wybierając preparaty, pamiętaj o tym, żeby ich kolorystyka była adekwatna do twojego obuwia.

Krok pierwszy – zabezpiecz i usuń zabrudzenia

Zacznij od odpowiedniego zabezpieczenia swoich butów. W tym celu oklej podeszwę taśmą maskującą. Na odsłoniętą część obuwia nanieść preparat do czyszczenia i usuń zabrudzenia. Wykorzystaj w tym celu miękką ścierkę, w przeciwnym razie ostry materiał może stać się przyczyną kolejnych zarysowań. Poczekaj aż preparat wyschnie, a następnie powtórz czynność.

Krok drugi – pozbądź się przebarwień

Jeśli do tej pory trzymałeś się instrukcji, skóra twoich butów na tym etapie powinna być matowa. Czas więc na pozbycie się przebarwień. W tym celu wykorzystaj preparat do konserwacji obuwia. Nanoś go tak długo, aż twoje buty osiągną jednolity kolor. Zanim jednak ponowisz czynność, pamiętaj o tym, że warstwa preparatu potrzebuje kilka minut na wyschnięcie. Już wygląda to lepiej, prawda? Jeśli tak, to możesz pozbyć się już taśmy maskującej – nie będzie Ci więcej potrzebna. Teraz nanieś pastę na swoje buty i przecieraj je ścierką do momentu, w którym uzyskają ładny połysk. I gotowe! Ani śladu po twoich rysach!

Kilka chwil i Twoje buty znów wyglądają jak nowe!

zdjęcie główne: threads.dappered.com
Rate this post

Podeślij znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak czyścić buty zamszowe?

Pisaliśmy o tym, jak prać buty zamszowe (a w zasadzie odradzaliśmy ten sposób prezentując alternatywne metody), w tym artykule dokładniej

Zamknij